Wsparcie dla innowacyjnych mikro i małych przedsiębiorstw

Innowacyjne mikro i małe przedsiębiorstwa otrzymają wsparcie w kluczowej fazie ich rozwoju. Tej, gdy znacząco zwiększa się skalę działalności, a prywatne środki już do tego nie wystarczają i z pomocą musi przyjść inwestor. I właśnie po to utworzono NCBR CVC oraz NCBR VC z budżetem w wysokości 2 mld zł.

Aktualizacja: 01.05.2017 08:28 Publikacja: 01.05.2017 07:00

Wsparcie dla innowacyjnych mikro i małych przedsiębiorstw

Foto: Fotolia.com

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchamia dwa fundusze, których łączne środki na inwestycje wyniosą 2 mld zł. NCBR CVC (Corporate Venture Capital) i NCBR VC (Venture Capital) w najbliższych latach będą kreowały rynek inwestycji w technologie.

– Rozpoczęcie działalności NCBR CVC i NCBR VC ma przełomowe znaczenie dla rozwoju polskiego rynku venture capital. Kładziemy fundamenty pod system komercjalizacji projektów B+R z wykorzystaniem instrumentów finansowych. To ważne dopełnienie stworzonego przez NCBR ekosystemu wspierania polskich projektów technologicznych na wszystkich etapach rozwoju – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. – Nasi przedsiębiorcy i naukowcy, którzy chcą wprowadzać na rynek przełomowe technologie i produkty, zasługują na to, żeby współpracować z najlepszymi – te dwa Fundusze to gwarancja takiej współpracy – dodał minister.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki