Aktualizacja: 27.12.2016 01:00 Publikacja: 27.12.2016 01:00
Foto: 123RF
- Ubiegamy się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z PFRON. Ponieważ żadne przepisy nie zawierają legalnej definicji wynagrodzenia za pracę, a tym samym nie ma definicji wynagrodzenia brutto, mamy wątpliwości w zakresie kwalifikowania do kosztów płacy poszczególnych składników wynagrodzenia czy innych świadczeń pieniężnych z tytułu stosunku pracy. Czy możemy zaliczyć do kosztów płacy w rozumieniu art. 2 pkt 4a ustawy o rehabilitacji np. ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy? – pyta czytelnik.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Wraz z wejściem w życie nowych przepisów przedsiębiorcy będą zobowiązani do uwzględniania zasad uniwersalnego projektowania już na etapie tworzenia produktów i usług, tak aby były one intuicyjne i dostępne dla jak najszerszego grona użytkowników – wyjaśnia Małgorzata Lorek, prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Pracodawca powinien udzielić zwolnienia w terminie wybranym przez pracownika (z powodu siły wyższej), a wynagrodzenie za okres nim objęty ustalić według zasad obowiązujących przy wynagrodzeniu urlopowym, z jednym istotnym zastrzeżeniem. Jakim?
Pracodawca może domagać się wykazania przez pracownika, ile czasu faktycznie przebywa na rehabilitacji.
Uzyskanie przez pracownika orzeczenia o stopniu niepełnosprawności skutkuje nabyciem prawa do dodatkowych przywilejów. Jak uniknąć błędów przy ich przyznawaniu?
Bardzo często rodzaj dokumentu wzbudza wątpliwości, czy należy go dołączyć do akt pracowniczych i do której ich części. Dotyczy to m.in. CV czy potwierdzenia posiadanych uprawnień.
Po tym, jak wigilia Bożego Narodzenia stanie się dniem wolnym od pracy, wymiar czasu pracy wszystkich pracowników – również tych zatrudnionych w handlu – zmniejszy się o 8 godzin.
Od stycznia 2025 roku zaczynają obowiązywać przepisy podwyższające z datą wsteczną kwoty miesięcznego dofinansowania z PFRON do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami.
Poszkodowani przedsiębiorcy mogą się starać m.in. o sfinansowanie kosztów utrzymania miejsc pracy osób niepełnosprawnych czy zgodę na elastyczne dysponowanie zfron. Jakie warunki trzeba spełnić?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas