Reklama
Rozwiń

Dotacje unijne dla Sektorowych Rad ds. Kompetencji

W ramach pilotażu wyłonionych zostanie pięć sektorowych rad do spraw kompetencji, przy czym każda z nich w swoim polu zainteresowania będzie miała inne rodzaje działalności gospodarczej. Tym, co ma je łączyć, jest cel, czyli poszukiwanie barier rozwoju danego sektora i wyszukiwanie narzędzi do ich przełamania.

Publikacja: 02.04.2016 04:00

Dotacje unijne dla Sektorowych Rad ds. Kompetencji

Foto: www.sxc.hu

Powołanie rad i ich funkcjonowanie zostanie sfinansowane z funduszy unijnych w ramach programu „Wiedza, edukacja, rozwój" (działanie 2.12 „Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych"). Stosowny konkurs, który ma wyłonić wykonawców takich projektów, ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zadaniem każdej powstałej rady (na początku będzie ich pięć) będzie przeprowadzić analizę działalności danego sektora (branży) z uwzględnieniem przede wszystkim takich elementów, jak: obecne i postulowane przez pracodawców kwalifikacje i umiejętności pracowników w kontekście aktualnej oferty szkoleniowej, edukacyjnej, instytucji rynku pracy, potencjał do rozwijania produktów (usług), prowadzenia badań w kontekście działalności i potencjału jednostek naukowo-badawczych.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Świąteczna oferta! Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Legislacja gospodarcza w stylu słabej drużyny futbolowej
Prawo w firmie
"Rzeczpospolita" znów liderem w kwestii własności intelektualnej
Prawo w firmie
Podwykonawstwo a prawo zamówień publicznych. Co mówi orzecznictwo KIO?
Prawo w firmie
EUDR nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Co zakłada unijna regulacja?
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Prawo w firmie
Komisja Europejska zaskarżyła Polskę do TSUE. Chodzi o minimalny podatek dochodowy
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku