Aktualizacja: 19.04.2025 23:12 Publikacja: 02.06.2022 16:00
Foto: Adobe Stock
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił w interpretacji z 10 maja br. (nr 0111-KDIB1-3.4010. 101.2022.1.MBD) zasady rozliczenia podatku przez spółkę, której przysługuje ulga na badania i rozwój.
Ta konkretna sprawa dotyczyła spółki, która należy do międzynarodowej grupy kapitałowej z sektora finansowego. W Polsce prowadzi oddział pełniący rolę centrum usług wspólnych dla grupy. Spółka przewiduje, że w roku 2022 lub w kolejnych latach podatkowych mogą w jej przypadku zaistnieć przesłanki do zastosowania przepisów o podatku minimalnym. Spółka może ponieść stratę ze źródła przychodów innych niż z zysków kapitałowych albo osiągnąć udział dochodów ze źródła przychodów innych niż z zysków kapitałowych w przychodach innych niż z zysków kapitałowych w wysokości nie większej niż 1 proc. Jednocześnie spółka ponosi koszty kwalifikowane, co daje jej podstawę do korzystania z ulgi B+R. Jest też prawdopodobne, że przy rozliczeniu za 2022 r. będzie miała nieodliczone kwoty ulgi B+R z wcześniejszych lat podatkowych – 2019, 2020 i 2021 roku.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas