Aktualizacja: 24.03.2015 07:45 Publikacja: 24.03.2015 05:10
Foto: www.sxc.hu
W listopadzie 2014 r. zatrudniłam pracownika na umowę na zastępstwo. Po miesiącu zwolnił się etat, więc postanowiłam zmienić mu angaż na umowę terminową. Poinformowałam pracownika o tej zmianie. Niestety w dniu, gdy miał podpisać nową umowę, poszedł na zwolnienie lekarskie. Oczywiście zmiana systemowa zaszła, lecz dokument nie został podpisany. 30 czerwca 2015 r. kończy się ta umowa okresowa, a zdążyłam zatrudnić nową osobę na zastępstwo. Czy w takim przypadku pracownika, który jest na zwolnieniu lekarskim i nie zdążył podpisać angażu, mimo że został o tej zmianie poinformowany, obowiązuje nadal umowa na zastępstwo? Czy może działa umowa na czas określony, która kończy się za kilka miesięcy? – pyta czytelniczka.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Brak podpisu na karcie szkolenia wstępnego nie musi oznaczać kłopotów dla pracodawcy. W razie kontroli może w inny sposób wykazać, że pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni.
Zła data rozpoczęcia pracy, zbyt wiele danych osobowych czy wpisywanie opinii na temat pracownika – to tylko niektóre błędy popełniane w świadectwach pracy. Jak ich uniknąć?
Przez internet można zatrudnić, zwolnić i zarządzać pracownikiem. Dokumenty mogą być podpisywane zdalnie bez obaw o ich ważność i znaczenie dowodowe.
Każdy pracownik spełniający kryterium wiekowe i wykonujący pracę szczególną nawet przez jeden dzień, powinien być uwzględniony w druku ZUS ZSWA. Rodzaj zawartej umowy nie ma znaczenia.
Korzystanie z nowych technologii pozwala usprawnić obieg dokumentów związanych z zatrudnieniem. Czy własnoręczny podpis elektroniczny na tablecie wystarcza do podpisania umowy o pracę?
Sztuczna inteligencja jest przez firmy wykorzystywana m.in. do wstępnej selekcji kandydatów do pracy, analizy CV, a niekiedy nawet do przeprowadzania pierwszych rozmów kwalifikacyjnych.
Przez obecnie obowiązujące przepisy stają przed wyborem: rezygnacji z przedstawiania dotychczasowego dorobku zawodowego lub wyjaśniania swojej sytuacji.
Pracodawców, stosujących narzędzia Al, czekają ograniczenia wynikające z unijnego rozporządzenia o sztucznej inteligencji. Jakie ciążą na nich obowiązki i od kiedy będą z nich rozliczani?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas