Aktualizacja: 19.04.2025 21:33 Publikacja: 30.01.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych tegorocznych wyzwań w polskiej rzeczywistości gospodarczej miało być – obok m.in. wejścia w życie BEPS 2.0, nowych obowiązków w zakresie raportowania CBAM czy problematyki związanej ze sztuczną inteligencją – wprowadzenie od 1 lipca obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur.
Problem w tym, że część firm podjęła już kosztowne i czasochłonne prace wdrożeniowe, ponieważ KSeF wymusza zmiany we wszystkich działach firmy – nie tylko w księgowości, ale także w działach logistyki, sprzedaży czy magazynach. Może się teraz okazać, że pewne wydatki trzeba będzie ponieść jeszcze raz ze względu na ewentualne zmiany systemu. Warto także zwrócić uwagę, że przesunięcie terminu opóźni cyfryzację faktur w Polsce, a ta – chociaż początkowo kłopotliwa i wymagająca podjęcia wielu działań – oznacza dla przedsiębiorców liczne korzyści, m.in. daje możliwość skrócenia terminu zwrotu VAT, pozwala na lepszą kontrolę nad finansami firmy, a także zwiększa porządek w dokumentacji.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas