Aktualizacja: 10.07.2025 06:49 Publikacja: 30.01.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych tegorocznych wyzwań w polskiej rzeczywistości gospodarczej miało być – obok m.in. wejścia w życie BEPS 2.0, nowych obowiązków w zakresie raportowania CBAM czy problematyki związanej ze sztuczną inteligencją – wprowadzenie od 1 lipca obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur.
Problem w tym, że część firm podjęła już kosztowne i czasochłonne prace wdrożeniowe, ponieważ KSeF wymusza zmiany we wszystkich działach firmy – nie tylko w księgowości, ale także w działach logistyki, sprzedaży czy magazynach. Może się teraz okazać, że pewne wydatki trzeba będzie ponieść jeszcze raz ze względu na ewentualne zmiany systemu. Warto także zwrócić uwagę, że przesunięcie terminu opóźni cyfryzację faktur w Polsce, a ta – chociaż początkowo kłopotliwa i wymagająca podjęcia wielu działań – oznacza dla przedsiębiorców liczne korzyści, m.in. daje możliwość skrócenia terminu zwrotu VAT, pozwala na lepszą kontrolę nad finansami firmy, a także zwiększa porządek w dokumentacji.
Członek zarządu ma prawo zakończyć współpracę ze spółką, którą zarządza. Przy rezygnacji musi jednak dopełnić od...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Decyzja o rezygnacji z funkcji członka zarządu powinna być przemyślana i poprzedzona oceną skutków prawnych i or...
W stosunku do środków z KPO brak jest ogólnych wytycznych regulujących zasady przygotowania i prowadzenia postęp...
Brak precyzyjnych, pisemnych regulacji w zakresie zasad współpracy pomiędzy członkami rodziny może prowadzić do...
Jednym z najistotniejszych elementów procesu sprzedaży udziałów lub akcji jest dogłębny i profesjonalny proces w...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas