Aktualizacja: 20.04.2025 01:57 Publikacja: 19.02.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
Należy tutaj przypomnieć, że przez fakturę ustrukturyzowaną rozumie się przez to fakturę wystawioną przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur wraz z przydzielonym numerem identyfikującym tę fakturę w tym systemie (zob. art. 2 pkt 32a ustawy o VAT).
W praktyce zdarzają się również sytuacje, gdy po wystawieniu faktury następują zdarzenia gospodarcze mające wpływ na treść pierwotnej faktury lub faktura zawiera błędy. W takiej sytuacji, ustawodawca wskazuje na możliwość skorygowania tej faktury przez wystawienie faktury korygującej lub noty korygującej. Może to wynikać z powodu zaistniałem pomyłek dot. m.in. kwoty netto, stawki i kwoty podatku, kwoty brutto, danych nabywcy lub sprzedawcy lub jakichkolwiek innych pozycji faktury. Ale także być wynikiem zdarzeń późniejszych, np. udzielenia rabatu potransakcyjnego, zwrotu towarów lub opakowań, zwrotu zaliczek podlegających opodatkowaniu, czy podwyższenia ceny. W tym celu mogą być wystawiane faktury korygujące przez sprzedawcę, a niektóre błędy mogą być korygowane poprzez wystawienie noty korygującej przez nabywcę.
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas