Aktualizacja: 31.01.2018 05:30 Publikacja: 31.01.2018 05:30
Foto: Adobe Stock
Taka konkluzja wynika z pozytywnej interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 17 listopada 2017 r. (0114-KDIP3 -2.4014.115.2017.2.AK1).
Z wnioskiem o jej wydanie zwróciła się niemiecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadząca działalność gospodarczą zarówno w kraju siedziby jak i w Polsce. Z komentowanej interpretacji wynika, że wnioskodawca zamierza nabyć przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzą m.in.: dwa budynki biurowo-usługowe, ruchomości oraz prawa i obowiązki wynikające z umów najmu i umowy o zarządzanie nieruchomością. Zarówno wnioskodawca, jak i sprzedający zgodnie ocenili, że przedmiotem transakcji będzie przedsiębiorstwo w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i w związku z tym opisywana transakcja sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania VAT, natomiast będzie podlegała opodatkowaniu PCC (stanowisko to zostało również potwierdzone w interpretacji indywidualnej otrzymanej przez zbywcę).
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w domu może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prawie po...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Zespół deregulacyjny Rafała Brzoski po pierwszym etapie działania ogłasza sukces: około 60 proc. jego propozycji...
Eksperci nie mają wątpliwości: deregulacja to niezwykle ważny proces, jednak ofensywa legislacyjna, którą rząd p...
Projekt ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zostanie skorygowany.
Związki zawodowe najwięcej członków pozyskują w pierwszym roku od utworzenia zakładowej organizacji związkowej....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas