Aktualizacja: 10.03.2015 06:50 Publikacja: 10.03.2015 06:50
Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki
W ocenie Rady, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym rządu i premiera, w dokumencie założeń nie zidentyfikowano realnych barier rozwoju przedsiębiorczości, jak również propozycji konkretnych rozwiązań mogących istotnie wpłynąć na eliminację zbędnych ograniczeń.
W związku z tym aktualna wersja projektu założeń takiego aktu prawnego nie jest na tyle dojrzała, aby oprzeć na niej dalsze etapy procesu legislacyjnego.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Polska ustawa o fundacji rodzinnej skończyła rok, a ta w Liechtensteinie niedługo będzie miała 100 lat. Co przyciąga „duży biznes” do tego małego kraju?
Jeżeli lokal cały czas służy celom mieszkalnym przedsiębiorcy, to nie można mówić o jego zajęciu na prowadzenie działalności gospodarczej. Podatek od nieruchomości zapłacimy jak od lokalu mieszkalnego.
Jeśli mieszkanie, w którym przedsiębiorca zarejestrował swoją firmę, jest wykorzystywane także do codziennego życia, to nie jest opodatkowane wyższą stawką podatku od nieruchomości.
Nowelizacja ustawy o CEIDG przewiduje utworzenie jednego okienka dla spółek cywilnych. A zmiany wpisu w bazie przedsiębiorca dokona przez mObywatela.
Średnio ponad 2800 firm miesięcznie rejestrują w Polsce obywatele Ukrainy. Przed wybuchem pełnoskalowej wojny obywatele tego kraju zakładali u nas nieco ponad 200 jednoosobowych biznesów miesięcznie.
Powstanie zakładu podatkowego wiąże się dla zagranicznego przedsiębiorcy z szeregiem obowiązków, w szczególności z koniecznością rejestracji w Polsce, a także kalkulacji i zapłaty miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy CIT.
Złożoność i liczba obowiązków prawnych obciążających przedsiębiorców, niepewność wynikająca z nadzwyczajnych zdarzeń, takich jak epidemia COVID czy konflikt w Ukrainie, budzą obawy wspólników spółek cywilnych o bezpieczeństwo ich prywatnego majątku.
Fundacja rodzinna właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny. O dużym zainteresowaniu tą instytucją świadczą: wydanie ponad 50 dotyczących jej interpretacji, jednej opinii zabezpieczającej i kilku wyroków wojewódzkich sądów administracyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas