Ostatni etap wdrażania PPK - od 1 stycznia 2021 r. obejmie najmniejszych pracodawców

Od 1 stycznia 2021 r. ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych obejmie przedsiębiorców, którzy na 31 grudnia 2019 r. zatrudniali mniej niż 20 osób albo rozpoczęli działalność po tej dacie. Mają oni czas na zawarcie umowy o zarządzanie PPK do 23 kwietnia, a umowy o prowadzenie PPK do 10 maja 2021 r.

Publikacja: 10.12.2020 16:00

Ostatni etap wdrażania PPK - od 1 stycznia 2021 r. obejmie najmniejszych pracodawców

Foto: Adobe Stock

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są systemem długoterminowego oszczędzania dla pracowników, obowiązkowym dla pracodawców i dobrowolnym dla pracowników, organizowanym przez pracodawców i wspieranym przez państwo. Zasady jego funkcjonowania określa ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (dalej „ustawa o PPK"). Dotychczas program ten wdrożyli pracodawcy z tzw. I, II i III etapu wdrożenia, czyli tzw. pracodawcy 250+, 50+ i 20+. W 2021 roku program ten obejmie pracodawców z ostatniego, tzw. IV etapu wdrożenia PPK, a także jednostki sektora finansów publicznych (bez względu na liczbę zatrudnionych). Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wdrażania i funkcjonowania PPK oraz związanych z tym obowiązków i uprawnień przedsiębiorców.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Egzekucja komornicza nie zawsze skuteczna. Jaka jest przyczyna?
Biznes
Jak dłużnicy ukrywają majątek
Biznes
Obowiązki regulacyjne związane z umowami sprzedaży energii elektrycznej
Biznes
Jak zacząć realizować inwestycje publiczno-prywatne?
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Biznes
Roszczenie wykonawcy o waloryzację wynagrodzenia