Wydatki na sejf biurowy w kosztach podatkowych

Przedsiębiorca rozliczy wydatki poniesione w związku z zakupem zabezpieczeń do biura.

Publikacja: 13.03.2022 07:40

Wydatki na sejf biurowy w kosztach podatkowych

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 23 listopada 2021 r. (0115-KDIT3.4011.804.2021.2.JS).

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W ramach prowadzonej działalności świadczy usługi doradcze z zakresu Project Managementu z branży IT. Biuro wnioskodawcy mieści się w domu jednorodzinnym, jednak wnioskodawca nie jest jego właścicielem. W związku z tym w biurze wnioskodawcy (jako jednym z łatwo dostępnych pomieszczeń domu) mogą pojawiać się nie tylko klienci, ale także osoby nieupoważnione, np. goście rodziny. Wnioskodawca postanowił zakupić sejf antywłamaniowy, w którym mógłby przechowywać sprzęt zawierający wrażliwe i poufne dane klientów (np. laptopy przekazywane przez klientów, tablety, dyski z danymi, telefony komórkowe), dokumenty firmowe, a także gotówkę firmową. Sejf miałby pełnić funkcję ochronną i zapewniać bezpieczeństwo danych oraz sprzętu zarówno przed włamaniem, jak i na wypadek pożaru w budynku - także podczas nieobecność wnioskodawcy w biurze. Wnioskodawca powziął wątpliwość, czy może rozpoznać jako koszty prowadzonej działalności gospodarczej wydatki poniesione na zakup sejfu biurowego.

Pozostało 80% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Sprzedając działkę można zostać podatnikiem VAT
Materiał Promocyjny
BaseLinker uratuje e-sklep przed przestojem
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć w podatkach zniszczenia spowodowane powodzią
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Odszkodowanie za szkody powodziowe jest przychodem w CIT
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Dywidenda do spółki holdingowej z podatkiem u źródła czy bez
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Opłata legalizacyjna nie jest wyłączona z kosztów podatkowych CIT