Aktualizacja: 03.04.2025 21:55 Publikacja: 28.08.2023 07:07
Foto: Adobe Stock
Tak wynika z interpretacji indywidualnej z 15 czerwca 2023 r. wydanej przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0114-KDIP1-2.4012.151.2023.1.RD).
Wnioskodawcą jest fińskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które zajmuje się produkcją i sprzedażą samochodów ciężarowych. Spółka nie jest w Polsce zarejestrowana do celów VAT. W ramach swojej działalności wnioskodawca planuje m.in. kupować ramy samochodów ciężarowych (tj. podwozi) z innych krajów UE i następnie przewozić je do Finlandii. Następnie wnioskodawca (samodzielnie lub poprzez podwykonawcę) będzie montować części i materiały potrzebne do nadbudowy podwozia i gotową ciężarówkę sprzedawać klientom końcowym w Finlandii. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, gdzie dane nadwozie nie będzie dostępne w Finlandii, a będzie dostępne w innych krajach UE np. w Polsce. W takiej sytuacji wnioskodawca przetransportuje podwozie z Finlandii do podwykonawcy z Polski (przy czym wnioskodawca pozostanie właścicielem podwozia przez cały czas prac), a podwykonawca samodzielnie kupi specjalne nadwozie i potrzebne części oraz materiały i zainstaluje je na podwoziu, tak aby przybrało formę prawie gotowej ciężarówki specjalistycznej. Po wykonanych pracach wnioskodawca przetransportuje prawie gotową ciężarówkę do Finlandii, gdzie wykona odpowiednie prace wykończeniowe i sprzeda ciężarówkę klientom końcowym w Finlandii.
Od 1 kwietnia br. podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS muszą w korespondencji z organami publicznymi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sądy potwierdzają, że faktura wystawiona przed faktycznym wykonaniem usługi lub dostawą towaru, ale dokumentując...
Od 1 stycznia mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę w Polsce mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z...
Jeżeli za usługi agroturystki (bez wyżywienia), świadczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Transakcje finansowe między podmiotami powiązanymi niezmiennie budzą wątpliwości. Ich źródłem jest m.in. obowiąz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas