Aktualizacja: 02.11.2018 05:56 Publikacja: 01.11.2018 09:45
Foto: AdobeStock
Największe sieci handlowe rozpisują obecnie dwa listopadowe grafiki – do wyboru w zależności od tego, co w przyszłym tygodniu zrobi Sejm. Jeśli posłowie odrzucą poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu święta narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, 12 listopada będzie normalnym dniem pracy dla 2 mln osób zatrudnionych w handlu. Jeżeli przyjmą poprawkę Senatu, która miała na celu objęcie wolnym także tych pracowników, większość sklepów nadal będzie mogła być otwarta. Wszystko przez lukę w nowych przepisach.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W ostatnim czasie rynek pracy dynamicznie ewoluuje, a przewaga sił w relacji pracownik - pracodawca potrafi zmienić się z dnia na dzień. W takiej rzeczywistości szczególnie ważna jest znajomość przepisów regulujących możliwości obciążenia pracowników dodatkowymi zadaniami.
W okresie rozliczeniowym obejmującym miesiąc pracodawca może zlecić pracownikowi do 32 godzin pracy nadliczbowej. Skąd wynika to ograniczenie i czy jest bezwzględnie wiążące?
Listopad to miesiąc zdrowia psychicznego. Jak pracodawcy mogą zadbać w tym kontekście o własnych pracowników? Czy wolno pobłażać osobie z zaburzeniami psychicznymi? Czy takie zaburzenia lub przyjmowanie leków mogą uzasadniać rozwiązanie umowy?
Czy do przyjmowania zgłoszeń o naruszeniach prawa może być uprawniony ten sam podmiot, który ma prowadzić działania następcze? Czy każde zgłoszenie trzeba rozpatrzyć? Jak przyjmować zgłoszenia i prowadzić działania następcze?
Jeśli urlop nie przedawni się do dnia rozwiązania stosunku pracy, przekształca się w ekwiwalent pieniężny. Jak w takiej sytuacji liczyć bieg terminu przedawnienia prawa do ekwiwalentu?
Osoba kierująca pojazdami o napędzie silnikowym musi spełniać warunki wynikające z wymogów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czy jeśli zawodowy kierowca ich nie spełnia, nie ma podstaw do podniesienia zarzutu dyskryminacji?
Zawiadamiając pracownika o zwolnieniu dyscyplinarnym SMS-em łatwo popełnić błąd, co potem może oznaczać przegraną pracodawcy w sądzie.
Pracodawcy mają informować związkowców o stosowanych systemach sztucznej inteligencji. Biznes się obawia, że wyciekną tajemnice przedsiębiorstw.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas