Znaki towarowe: Wniosek o zastosowanie procedury krajowej

Znak towarowy, którego unijna rejestracja jest zagrożona, może być wciąż przedmiotem ochrony lokalnej, na przykład na terytorium RP, dzięki procedurze konwersji.

Publikacja: 28.02.2022 12:16

Znaki towarowe: Wniosek o zastosowanie procedury krajowej

Foto: Adobe Stock

Jeżeli znak towarowy UE nie może zostać zarejestrowany przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), np. w związku ze sprzeciwem opartym na wcześniejszym prawie ważnym wyłącznie w jednym kraju lub w kilku krajach, lecz nie w całej Unii Europejskiej, zgłaszający znak unijny może zwrócić się o jego konwersję w indywidualne, krajowe zgłoszenia znaków towarowych w innych krajach, w których podstawa sprzeciwu nie ma zastosowania. Podobną możliwość ma zgłaszający, gdy spotkał się z odmowa rejestracji unijnej ze względu na występowanie określonych przeszkód bezwzględnych, takich jak np. brak charakteru odróżniającego zgłoszonego oznaczenia dla wskazanych towarów lub usług albo gdy znak ma charakter mylący, w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej.

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Administracja
Teresa Siudem: O co chodzi z tymi planami w gminach?
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna zwiększy zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych pracowników
Administracja
Dochody samorządów: nowa ustawa to dopiero początek zmian
Administracja
Komu przysługuje prawo do lokalu socjalnego?
Administracja
Plan ogólny w każdej gminie od 2026 roku. Co to oznacza dla mieszkańców?
Administracja
Wsparcie rozwoju zielonej i niebieskiej infrastruktury na Opolszczyźnie