Aktualizacja: 22.11.2024 01:10 Publikacja: 02.02.2022 08:28
Ofiarami phishingu stają się zdalni pracownicy, którzy czekają na wysłane e-mailem zaproszenia z linkami do rozmów wideo.
Foto: David Pereiras
Eksperci ostrzegają, że należy spodziewać się, iż hakerzy nasilą intensywność tzw. kampanii phishingowych (wyłudzających danych) przy wykorzystaniu platform wideo.
- Tego rodzaju próby wyłudzenia informacji polegają np. na wysyłaniu wiadomości e-mail, które zawierają fałszywe linki, zachęcające użytkowników do pobrania nowej wersji oprogramowania. Łącze kieruje ofiarę na stronę internetową, z której można pobrać rzekomy plik instalacyjny - mówi Robert Dąbrowski, szef zespołu inżynierów Fortinet w Polsce. I tłumaczy, że w niektórych przypadkach program rzeczywiście instaluje oprogramowanie do wideokonferencji, ale także złośliwe oprogramowanie, jak np. trojana zdalnego dostępu. - Taki program daje oszustom dostęp do poufnych danych i informacji o użytkowniku, które następnie mogą zostać wykradzione i sprzedane na czarnym rynku lub wykorzystane do kradzieży tożsamości - wyjaśnia ekspert.
W 2021 roku cyberprzestępcy zaatakowali co czwartą firmę z sektora MŚP na świecie.
Hakerzy nie zamierzają zwalniać i z jeszcze większą determinacją będą atakować firmy. W br. wśród wszystkich rodzajów cyberzagrożeń najpopularniejszy będzie ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające okup.
Nawet 231 mln euro może wynosić utracony przychód sklepów internetowych z powodu barier związanych ze złym doświadczeniem użytkownika na smartfonie – wynika z przeprowadzonego właśnie przez Google i firmę E-point audytu.
Ataki ransomware, czyli szyfrujące pliki na komputerach bądź wykradające cenne dane i wymuszające od ofiar zapłatę okupu, stają się obecnie największą bolączką wielu biznesów. Najmocniej zagrożenie to odczuwa branża handlowa.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nowe badanie przeprowadzone przez IBM, dotyczące transformacji chmurowej, wykazało istotną zmianę potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. Zaledwie 3 proc. respondentów przyznaje, iż korzysta wyłącznie z jednego dostawcy usług chmurowych.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Przedsiębiorcy, obok bezrobotnych, poszukujących pracy i niezarejestrowanych, będą mogli skorzystać z poradnictwa zawodowego w urzędzie pracy.
Europejki pracujące w branży technologicznej wciąż zmagają się z wieloma problemami. Luka płacowa jest tylko jednym z nich. Mało optymistycznych danych na temat sytuacji kobiet działających w tym sektorze dostarcza najnowszy raport firmy Atomico.
Jeżeli na każdym etapie procedowania projektu w sprawie wolnej Wigilii zostałyby wykorzystane maksymalne terminy to nie ma szans na przyjęcie przepisów przed świętami.
Komu przysługują wakacje składkowe? Do kiedy należy złożyć wniosek o wakacje składkowe i jakie są potrzebne dokumenty? Czy wakacje składkowe obejmują składkę zdrowotną? Ekspert odpowiada.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Część firm z południowych regionów Polski utraciła wskutek wrześniowej powodzi dokumentację pracowniczą. Zabezpieczeniem na takie okoliczności może być elektronizacja akt osobowych. Jak ją przeprowadzić?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas