Aktualizacja: 05.04.2022 08:31 Publikacja: 23.02.2022 14:20
Najczęściej rekrutowanymi specjalistami są inżynierowie projektu, jakości i rozwoju, sprzedaży, utrzymania ruchu, automatycy i programiści
Foto: Halfpoint
Jak wynika z najnowszego raportu firmy Bergman Engineering, nie musieli oni w minionym roku ani obawiać się o pracę, ani o zarobki. Jak podkreśla Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering, mimo zwolnień, wynikających z trudności ekonomicznych wywołanych pandemią, rynek pracy dla inżynierów pozostał wyjątkowo stabilny. - Ci, którzy pojawiali się na rynku pracy, bardzo szybko byli rekrutowani przez inne firmy, u których zapotrzebowanie na wykwalifikowane kadry wyraźnie się zwiększało – tłumaczy.
Zwolnienie lekarskie z powodu choroby pracownika wydawane jest na konkretną liczbę dni. W trakcie zwolnienia lekarskiego zabronione jest wykonywanie przez pracownika jakiejkolwiek pracy zarobkowej.
Dla 64 proc. przedsiębiorstw bariera rozwoju w postaci rosnących kosztów zatrudnienia pracowników ma duże lub bardzo duże znaczenie - wynika z danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
O 2,4 pkt. proc. poprawił się wskaźnik zatrudnienia w naszym kraju w okresie kryzysu wywołanego pandemią. To najwyższa dynamika spośród wszystkich unijnych rynków - wynika z najnowszych danych Eurostatu.
Rozmowa o podwyżce z aktualnym pracodawcą nie należy do działań, na które pracownicy w Polsce decydują się w pierwszej kolejności. Najpierw próbują zmienić pracę.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Niemal trzech na czterech pracodawców oczekuje, że rok 2022 przyniesie potężne wyzwania związane z rekrutacją. Firm planują zatrudniać, ale zdają sobie sprawę, że o pracownika będzie im trudno.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Mundurowi są rozczarowani uchwaloną przez Sejm ustawą budżetową na 2025 rok, która zakłada tylko 5-proc. podwyżkę dla funkcjonariuszy publicznych. NSZZ Policjantów domagał się wzrostu wynagrodzeń o 15 proc. i ogłosił akcję protestacyjną.
Matki wcześniaków nie będą "tracić" urlopu macierzyńskiego. A doktorant zyska prawo do zawieszenia kształcenia na okres korzystania z urlopów związanych z rodzicielstwem.
W przyszłym roku w grudniu będą trzy niedziele handlowe. Jednak pracownicy sklepów będą mogli pracować, rotacyjnie, tylko w dwie z nich.
Młodzież, która za kilka lat wejdzie na rynek pracy, nie ma problemu z zastosowaniem narzędzi AI, ale – jak wskazują eksperci – w trakcie edukacji należy kłaść nacisk na krytyczne analizowanie działania tej technologii oraz możliwych skutków jej użycia.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szykuje ważne zmiany w zasadach L4 od nowego roku. Projekt ustawy zakłada wprowadzenie nowych reguł dotyczących przebywania na chorobowym, kontroli zwolnień lekarskich, wypłat zasiłku chorobowego, a także systemu orzekania.
Zapewnienie odpowiedniego reagowania na zgłoszenia sygnalistów wymaga opracowania i wdrożenia skutecznych, dostosowanych do specyfiki danej organizacji, procedur zgłaszania oraz postępowania z informacjami o naruszeniach.
Umowa o zachowaniu poufności zabezpiecza przed ujawnieniem informacji poufnych udostępnianych w związku ze współpracą pomiędzy stronami. Może zostać zawarta na różnych etapach współpracy: negocjacji, trwania umowy o współpracy i po jej zakończeniu.
Handel elektroniczny staje się przedmiotem intensywnych dyskusji w Brukseli w związku z napływem niezgodnych z unijnymi regulacjami produktów spoza Unii Europejskiej i potrzebą wzmocnienia nadzoru nad platformami internetowymi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas