Przyjął założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
Zgodnie z propozycjami [b]artyści (aktorzy, muzycy itp.) będą zatrudniani na podstawie umowy sezonowej będącej umową na czas określony – od jednego do pięciu sezonów.[/b]
Sezon ma trwać od 1 września do 31 sierpnia następnego roku. Nie później niż 30 kwietnia ostatniego sezonu, na jaki umowa jest zawarta, strony będą musiały określić zamiar jej przedłużenia lub rozwiązania. Artyści mający 15-letni staż pracy na podstawie sezonowych umów artystycznych będą mieli prawo do zawarcia umowy na czas nieokreślony.
Zakłada się, że do uprawnień związanych z rodzicielstwem stosować się będzie kodeks pracy z uwzględnieniem rozwiązań polegających na tym, że umowa, która uległaby rozwiązaniu podczas ciąży lub urlopu macierzyńskiego, będzie przedłużana do końca sezonu następującego po sezonie artystycznym, w którym urodziło się dziecko.
Proponuje się wprowadzenie zakazu prowadzenia przez artystę działalności na rzecz innych podmiotów bez zgody pracodawcy. Może to dotyczyć np. aktora zatrudnionego na etacie w teatrze, a jednocześnie zamierzającego występować w filmie, reklamie, serialu telewizyjnym itp., albo muzyka zatrudnionego w filharmonii na etacie i podejmującego dodatkową pracę. Pracodawca – czyli dyrektor teatru lub filharmonii – może taką zgodę uzależnić od uzyskania rekompensaty od podmiotu, na rzecz którego pracownik artystyczny będzie świadczył pracę.