Aktualizacja: 01.06.2017 05:50 Publikacja: 01.06.2017 05:50
Foto: 123RF
Od 2017 r. nie ma już przepisu, który nakazywał pracodawcom poświadczenie pracownikom pozostającym u nich nadal w zatrudnieniu zakończonych okresów pracy na umowie na okres próbny lub na czas określony zawartych w ciągu 24 miesięcy, począwszy od przyjęcia pierwszego z tych angaży. Ten obowiązek, wynikający z art. 97 § 1 kodeksu pracy, został zastąpiony dobrowolnością – przy nawiązaniu kolejnego stosunku pracy świadectwo za poprzednie okresy wydaje się pracownikowi tylko na jego wniosek, który złoży w postaci papierowej lub elektronicznej. Chodzi o zakończone umowy albo wszystkie okresy zatrudnienia, za które dotychczas nie wydano świadectwa. W takim przypadku szef ma wystawić dokument w ciągu 7 dni od złożenia wniosku.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas